سه شنبه , ۱ مهر ۱۳۹۹
خانه / اخبار / ربات کشاورز هوشمند

ربات کشاورز هوشمند

ربات کشاورز هوشمندReviewed by اسماعیل on Feb 20Rating:

کشاورزی رباتیک، اتوماسیون در سیستم‌های زیستی مانند کشاورزی، جنگلداری، شیلات و … می‌باشد. اتوماسیون در کشاورزی علاوه بر اینکه پیشرفت‌های زیادی را در صنعت به همراه داشته به کشاورزان در کاهش هزینه و صرف وقت کمک نموده است.
ربات‌ های کشاورز قادر به جمع آوری نمونه محصول و خاک‌اند چرا که اندازه‌ی کوچک‌شان به آن‌ها این قابلیت را می‌دهد تا داده‌ها را از نزدیک محصولات گردآوری کنند. همچنین قادر به درو، اسپری آفت‌کش‌ها، پیداکردن بیماری و یا انگل، و انجام وجین مکانیکی می‌باشند. ربات‌های کشاورزی‌ای ساخته شده‌اند که مجهز به دوربین‌های دیجیتال و حسگرهایی هستند که علف‌های هرز و دیگر موارد ناخوشایند را شناسایی می‌کنند. حسگرهای آنها تنها برای سمپاشی بخشی که آلوده به انگل است به کار می‌رود، نه تمامی محصول. این به ما کمک کرده است تا با کاهش مقدار مواد شیمیایی مضر در هوا، از محیط زیست خود محافظت کنیم.

 

Agricultural robots
اگ.بو (AgBo) ربات کشاورزی است که توسط یوشی ناگاساکا (Yoshi Nagasaka) توسعه یافته است. این ربات دارای یک اسکنر لیزری است که به عنوان راهنما همراه با فرمان کاملا مستقلی به کار می‌رود. سامانه‌ی هدایت ربات که آن را قادر می‌سازد تا به خوبی حرکت کرده، دور زده و عقبگرد کند، ربات را انعطاف پذیر ساخته تا به آسانی در اطراف محصولات حرکت کند.
اگ.ترکر (AgTracker) ربات کشاورز دیگری است که توسط ماتیاس کاستن (Matthias Kasten) توسعه یافته است. این ربات ارزان و ساده پایداری خوبی دارد و به خوبی در زمین خاکی و حتی گل و لای دور می‌زند.
اگ.انت (AgAnt) گروهی از ربات‌های کشاورزی‌اند که قادر به وجین مکانیکی می‌باشند. این ربات‌ها به دنبال علف‌های هرز می‌گردند و زمانی که آنها را تشخیص دهند به دیگر ربات‌ها سیگنال بی‌سیم می‌فرستند. سیگنال‌های بی‌سیم ربات‌های دیگر را به سوی علف‌های هرز راهنمایی می‌کنند تا بتوانند آنها را از بین ببرند.

درباره‌ اسماعیل

اسماعیل
یه زمانی عاشق رباتیک بودم و زمان بچگی آرزوم بود که ربات بسازم برای همین الان آرزوی بچگیام رو دارم محقق میکنم.عاشق رباتیک و تدریسم به زودی اختراعاتم رو رونمایی میکنم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.